FUSION SG-DA12250, är en Signature Series monoblock förstärkare med maxeffekt på 2250W för subwoofers. med 4 kanaler och maxeffekt på 1400W.
Dela
Artikelnummer: SG-DA12250
EAN: 753759153007
Leverantör: Fusion
FUSION SG-DA12250, är en Signature Series monoblock förstärkare med maxeffekt på 2250W för subwoofers. med 4 kanaler och maxeffekt på 1400W som garanterar extremt klar och kraftfull förstärkning av ingående signaler.
  • 2250 Watt maxeffekt vid 1 ohms impedans
  • Speciellt framtagen för att driva Fusions signature Series subwoofers
  • Signature Series
  • Class-D förstärkare
  • True Marine klassad
  • Konform beläggning på elektroniken som skyddar mot salt och fukt för att öka livslängden.
Funktioner
  • Spänning: 12V
  • Förstärkartyp: Class-D
  • Frekvensrespons : 10-320Hz
  • Max-effekt: 2250W
  • Klassad effekt:
  • 4 Ohm: 500 Watts RMS x 1 @ 14.4V – 4 Ohms 1% THD
  • 2 Ohm: 850 Watts RMS x 1 @ 14.4V – 2 Ohms 1% THD
  • 4 Ohm (bryggad): 1100 Watts RMS x 1 @ 14.4V – 1 Ohm 1% THD
  • Mått (LBH): 300x210x50mm