VICTRON ENERGY CCH012020000, Centaur batteriladdare 12V/20A 3 utgångar.
Dela
Artikelnummer: CCH012020000
EAN: 8719076021476
Leverantör: Victron Energy
VICTRON ENERGY CCH012020000, Centaur batteriladdare 12V/20A 3 utgångar. CENTAUR-SERIEN från Victron Energy har konstruerats för att bli en verkligt världsomfattande produkt. Specifikationerna för in-/utgång samt överensstämmelse med universella bestämmelser är hörnstenar i detta nya utbud från den etablerade holländska tillverkaren. Konstruerad för att överensstämma med kraven för både CE för Europa och UL för Förenta Staterna omfattar Centaur modellprogram egenskaper såsom autoreglering till matningsspänningen som täcker 90-265 VAC 50/60 Hz vilket innebär att de kan användas var som helst i världen.
Programmet omspänner 12V och 24V modeller från 16A upp till 100A. Det faktum att samma produkt är lämplig för vilken båt som helst, oavsett marknad eller vart båten kommer att gå, är en stor fördel för båtbyggaren såväl som för båtägaren. Medvetenhet om priskänsligheten på denna konkurrensutsatta marknad innebär ett enda modellprogram för alla marknader ger konkurrenskraftiga priser. Utan att kompromettera Victron Energys varumärkeskvaliteter är detta program omfattande, konkurrenskraftigt och kompatibelt varhelst i världen det kan komma att användas.
Kvalitet utan kompromisser
Universellt inspänningsområde: 90 till 265 Volt
Alla modeller fungerar med inspänning mellan 90 och 165 volt, 50 Hz eller 60 Hz utan att några inställningar behöver göras.