VICTRON ENERGY PIN482300000, Phoenix Inverter Smart är en effektiv och pålitlig växelriktare på 12/1600, 230V.
Dela
Artikelnummer: PIN482300000
EAN: 8719076047384
Leverantör: Victron Energy
VICTRON ENERGY PIN482300000, Phoenix Inverter Smart är en effektiv och pålitlig växelriktare på 12/1600, 230V. Den bygger på vår prövade och fälttestade Phoenix-växelriktare plattform och har nu en ny smalare design och ett komplett metallhölje. Modellerna finns tillgängliga i 1600 VA, 2000 VA och 3000 VA för 12, 24, eller 48 V-system. Det är tillräckligt kraftfullt för att förse de mest vanliga insticksbara anordningarna i din bil, båt, husvagn eller hemma. En toroid transformator ger högeffektskapacitet vid ökningar, stabil spänning, frekvens och sinusvåg av hög kvalitet.
Inbyggd Bluetooth, fullt konfigurerbar med en surfplatta eller smarttelefon
  • Larm för låg batterispänning
  • Avstängning vid låg batterispänning och omstartsnivå
  • Dynamisk avstängning: belastningsberoende avstängningsnivå
  • Utgångsspänning: 210 - 245V
  • Frekvens: 50 Hz eller 60 Hz