Udostępnij
Numer artykułu: BMS400100000
EAN: 8719076043485
Dostawca: Victron Energy
Prosta i tania alternatywa dla VE.Bus BMS
Wyjście odłączania obciążenia
Wyjście obciążenia jest normalnie wysokie i swobodnie pływa w przypadku zbyt niskiego napięcia ogniwa (standardowo 2,8 V/ogniwo, można regulować na akumulatorze w zakresie od 2,6 V do 2,8 V na ogniwo). Maksymalny prąd: 1 A. Wyjście obciążenia nie jest zabezpieczone przed zwarciem. Wyjście obciążenia może być używane do sterowania:
  •  Przekaźnikiem lub stycznikiem wysokoprądowym.
Wyjście alarmu wstępnego
Wyjście alarmu wstępnego jest zazwyczaj swobodnie pływające i wzrasta w przypadku zbliżającego się zbyt niskiego napięcia ogniwa (standardowo 3,1 V/ogniwo, można regulować na akumulatorze w zakresie od 2,85 V do 3,15 V na ogniwo). Maksymalny prąd: 1 A (niezabezpieczone przed zwarciem). Najkrótsze opóźnienie między alarmem wstępnym a odłączeniem obciążenia wynosi 30 sekund.
Wyjście odłączania ładowania
Wyjście ładowania jest najczęściej wysokie i swobodnie pływa, jeśli istnieje zbliżające się ryzyko zbyt wysokiego napięcia ogniwa lub przegrzania. Maksymalny prąd: 10 mA. Wyjście ładowania nie jest odpowiednie do zasilania obciążeń indukcyjnych, takich jak cewka przekaźnika. Wyjście ładowania może być używane do sterowania:
  • zdalnym włączaniem/wyłączaniem ładowarki,
  • przekaźnikiem ładowania Cyrix-Li.
  • łącznikiem akumulatorów Cyrix-Li.
Wejście włączania/wyłączania systemu
Chroni systemy 12V i 48V
Zakres napięcia roboczego od 8 do 70V DC.