Udostępnij
Numer artykułu: BMS110022000
EAN: 8719076046851
Dostawca: Victron Energy
VICTRON ENERGY BMS110022000 to system zarządzania akumulatorami dla inteligentnych akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4) firmy Victron. Jest on specjalnie zaprojektowany dla systemów 12 V z alternatorem 12 V. BMS CL 12-100 monitoruje i chroni każdą pojedynczą celę akumulatora (lub banku akumulatorów) i odłącza alternator, źródło ładowania lub obciążenia DC w przypadku niskiego napięcia akumulatora, wysokiego napięcia akumulatora lub przegrzania.
System zarządzania akumulatorami
BMS jest podłączony do akumulatorów Victron LiFePO4 (LFP) 12,8V. Do pięciu akumulatorów można podłączyć równolegle. Może być używany jako przełącznik włączania/wyłączania systemu.
Ochrona alternatora i akumulatora
Prąd wejściowy jest elektronicznie ograniczony do około 90% pojemności bezpiecznika. Bezpiecznik 100A ograniczy zatem prąd wejściowy do około 90A. Wybór odpowiedniego bezpiecznika: Chroni akumulator LFP przed zbyt wysokim prądem ładowania (ważne, jeśli jest to akumulator LFP o niskiej pojemności). Chroni alternator przed przeciążeniem, jeśli jest to bank akumulatorów LFP o dużej pojemności (większość alternatorów 12V przegrzeje się i przestanie działać przy maksymalnej mocy wyjściowej przez ponad 5 minut).
Ochrona akumulatora rozruchowego
Ta funkcja jest podobna do funkcji kombinatora akumulatorów Cyrix lub izolatora akumulatorów Argo FET. Prąd może płynąć do akumulatora LFP tylko wtedy, gdy napięcie wejściowe (=napięcie akumulatora rozruchowego) przekroczy 13V. Prąd nie może płynąć z powrotem z akumulatora LFP do akumulatora rozruchowego, co zapobiega ewentualnym uszkodzeniom akumulatora LFP spowodowanym zbyt dużym rozładowaniem.