VICTRON ENERGY CYR020120450, brukes for å beskytte et Lithium-batteri fra å bli utladet.
Del
Varenummer: CYR020120450
EAN: 8719076022275
Leverandør: Victron Energy
VICTRON ENERGY CYR020120450, brukes for å beskytte et Lithium-batteri fra å bli utladet. Batteriet sender sin status til VE Bus-BMS, som i sin tur styrer reléet. Reléet vil slippe når dets kontrollingang blir flytende. Hvis batterispenningen gjenoppretter seg etter avstengningen (noe som vil skje når ingen andre ladninger er koblet til batteriet) vil BMS-utgangen bli høy og Cyrix tilbakestiller etter 30 sekunder. Etter 3 forsøk på å gjenkoble, fortsetter Cyrix å være frakoblet til batterispenningen har økt til mer enn 26V (resp 52V) i minst 30 sekunder (noe som er et tegn på at batteriet lades).
Beskyttelse mot overoppheting
Ingen spenningstap
Prioritering av startbatteriet
Toveis spenningsføling
Cyrix føler spenningen fra begge batteriene. Den kan derfor også koble sammen hvis for eksempel forbruksbatteriet lades med en lader. Cyrix-ct 12/34 har dobbel strømforsyning. Derfor slår den til hvis spenningen fra et batteri er for lavt til å styre enheten. For å beskytte mot utilsiktet bruk, lukker ikke Cyrix-ct hvis spenningen er lavere enn 2V (12V-batterier) eller 4V (24V-batterier).