VICTRON ENERGY CYR020120450, służy do ochrony akumulatora litowego przed rozładowaniem.
Udostępnij
Numer artykułu: CYR020120450
EAN: 8719076022275
Dostawca: Victron Energy
VICTRON ENERGY CYR020120450 służy do ochrony akumulatora litowego przed rozładowaniem. Akumulator wysyła swój status do VE Bus-BMS, który z kolei steruje przekaźnikiem. Przekaźnik rozłączy się, gdy jego wejście sterujące stanie się pływające. Jeśli napięcie akumulatora odzyska się po wyłączeniu (co nastąpi, gdy żadne inne obciążenia nie będą podłączone do akumulatora), wyjście BMS stanie się wysokie, a Cyrix zresetuje się po 30 sekundach. Po 3 próbach ponownego połączenia, Cyrix pozostanie odłączony, dopóki napięcie akumulatora nie wzrośnie do ponad 26V (lub 52V) przez co najmniej 30 sekund (co jest oznaką ładowania akumulatora).
Zamiast Cyrix Li-Lo można użyć Battery Protect. Ma on nieco niższe zużycie prądu.
Ochrona przed przegrzaniem
Cyrix rozłącza połączenie, jeśli temperatura jest zbyt wysoka, i ponownie łączy, gdy ostygnie.
Brak spadku napięcia
Priorytet akumulatora rozruchowego
Dwukierunkowe wykrywanie napięcia
Cyrix wykrywa napięcie z obu akumulatorów. Może zatem również połączyć, jeśli na przykład akumulator serwisowy jest ładowany ładowarką. Cyrix-ct 12/34 ma podwójne zasilanie. Dlatego włącza się, jeśli napięcie z jednego akumulatora jest zbyt niskie, aby sterować urządzeniem. Aby zapobiec przypadkowemu użyciu, Cyrix-ct nie zamyka się, jeśli napięcie jest niższe niż 2V (akumulatory 12V) lub 4V (akumulatory 24V).