VICTRON ENERGY CYR020120450, wordt gebruikt om een Lithium-accu te beschermen tegen ontlading.
Delen
Artikelnummer: CYR020120450
EAN: 8719076022275
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY CYR020120450, wordt gebruikt om een Lithium-accu te beschermen tegen ontlading. De accu stuurt zijn status naar de VE Bus-BMS, die op zijn beurt het relais aanstuurt. Het relais zal loslaten wanneer de stuuringang zwevend wordt. Als de accuspanning na uitschakeling herstelt (wat zal gebeuren als er geen andere belastingen op de accu zijn aangesloten), zal de BMS-uitgang hoog worden en zal de Cyrix na 30 seconden resetten. Na 3 pogingen om opnieuw te verbinden, blijft de Cyrix ontkoppeld totdat de accuspanning gedurende ten minste 30 seconden is gestegen tot meer dan 26V (resp. 52V) (wat een teken is dat de accu wordt opgeladen).
Bescherming tegen oververhitting
Geen spanningsverlies
Prioriteit van de startaccu
Bidirectionele spanningsdetectie
De Cyrix detecteert de spanning van beide accu's. Het kan daarom ook koppelen als bijvoorbeeld de verbruiksaccu wordt opgeladen met een lader. De Cyrix-ct 12/34 heeft een dubbele stroomvoorziening. Daarom schakelt deze in als de spanning van een accu te laag is om het apparaat aan te sturen. Om onbedoeld gebruik te voorkomen, sluit de Cyrix-ct niet als de spanning lager is dan 2V (12V-accu's) of 4V (24V-accu's).