Victron Energy - VBB115060020, is a BusBar 150A with 6 connections.
Share
Article number: VBB115060020
EAN: 8719076052203
Manufacturer: Victron Energy
Available models:
  • 150 A/ 70 V - 4 high current connections
  • 150 A/ 70 V - 6 high current connections
  • 250 A/ 70 V - 4 high current connections
  • 600 A/ 70 V - 4 high current connections and 8 low current connections
  • 600 A/ 70 V - 8 high current connections and 8 low current connections