VICTRON ENERGY CYR010120430, to przekaźnik ochronny do akumulatorów litowych.
Udostępnij
Numer artykułu: CYR010120430
EAN: 8719076022183
Dostawca: Victron Energy
VICTRON ENERGY CYR010120430 to przekaźnik ochronny do akumulatorów litowych. Jest używany, jeśli system nie posiada akumulatora rozruchowego. Cyrix podłącza ładowarkę z trzema sekundami opóźnienia, jeśli: wyjście ładowania z VE.Bus BMS jest wysokie lub jeśli napięcie jest większe niż 13.7V (odpowiednio 27.4V i 54.8V) po stronie ładowania, lub jeśli jest większe niż 2V po stronie akumulatora. Cyrix-Li-Charge rozłącza się natychmiast, jeśli wejście sterujące zostanie zwolnione, co wskazuje na przepięcie lub przegrzanie ogniwa.
Zazwyczaj alarm przepięciowy jest resetowany krótko po zatrzymaniu ładowania. Cyrix następnie ponownie podłączy się do ładowarki po trzech sekundach. Po dwóch próbach połączenia w odstępach trzech sekund, interwał zwiększa się do 10 minut. Jeśli napięcie akumulatora jest mniejsze niż 13.5V, Cyrix rozłącza się z opóźnieniem jednej godziny.
Ochrona przed przegrzaniem
Cyrix rozłącza połączenie, jeśli temperatura staje się zbyt wysoka, i ponownie łączy, gdy ostygnie.
Brak utraty napięcia
Priorytet akumulatora rozruchowego
Dwukierunkowe wykrywanie napięcia
Cyrix wykrywa napięcie z obu akumulatorów. Może więc również połączyć, jeśli na przykład akumulator serwisowy jest ładowany ładowarką. Cyrix-ct 12/34 ma podwójne zasilanie. Dlatego włącza się, jeśli napięcie z jednego akumulatora jest zbyt niskie, aby sterować urządzeniem. Aby chronić przed przypadkowym użyciem, Cyrix-ct nie zamyka się, jeśli napięcie jest niższe niż 2V (akumulatory 12V) lub 4V (akumulatory 24V).