VICTRON ENERGY CYR010120430, er et beskyttelsesrelé for lithium-batterier.
Del
Varenummer: CYR010120430
EAN: 8719076022183
Leverandør: Victron Energy
VICTRON ENERGY CYR010120430, er et beskyttelsesrelé for lithium-batterier. Det brukes hvis systemet ikke har et startbatteri. Cyrix kobler til en batterilader med tre sekunders forsinkelse hvis: Ladeutgangen fra VE.Bus BMS er høy eller hvis spenningen er mer enn 13.7V (hhv. 27.4V og 54.8V) på ladesiden, eller hvis det er mer enn 2V på batterisiden. Cyrix-Li-Charge kobler fra umiddelbart hvis kontrollinngangen blir fri, noe som indikerer overspenning eller overtemperaturer på cellen.
Vanligvis tilbakestilles en overspenningsalarm kort tid etter at ladingen er stoppet. Cyrix vil deretter koble til laderen igjen etter tre sekunder. Etter to forsøk på å koble til med tre sekunders intervall økes intervallet til 10 minutter. Hvis batterispenningen er mindre enn 13.5V, kobles Cyrix fra med en forsinkelse på en time.
Beskyttelse mot overoppheting
Ingen spenningstap
Prioritering av startbatteriet
Toveis spenningsføling
Cyrix registrerer spenningen fra begge batteriene. Den kan derfor også koble sammen hvis for eksempel forbruksbatteriet lades med en lader. Cyrix-ct 12/34 har dobbel strømforsyning. Derfor slår den seg på hvis spenningen fra et batteri er for lav til å styre enheten. For å beskytte mot utilsiktet bruk lukker ikke Cyrix-ct hvis spenningen er lavere enn 2V (12V-batterier) eller 4V (24V-batterier).