Kontakta oss
Jaa
Tuotenumero: QUA488024000
EAN: 8719076032953
Manufacturer: Victron Energy
Kaksi AC-tuloa integroidulla kytkentäkytkimellä
Kaksi AC-lähtöä
Jaetun vaiheen vaihtoehto
Jaetun vaiheen AC-lähde voidaan saada liittämällä autotransformaattorimme (katso datalehti osoitteesta victronenergy.com) "eurooppalaiseen" invertteriin, joka on ohjelmoitu tuottamaan 240 V/60 Hz.
Kolmivaihekapasiteetti
Kolme yksikköä voidaan konfiguroida kolmivaihelähdölle. Mutta se ei ole kaikki: jopa neljä kolmen yksikön sarjaa, kukin 15 kVA, voidaan kytkeä rinnakkain tuottamaan 144 kW/180 kVA lähtötehoa ja yli 2400 A latauskapasiteettia. PowerControl - rajoitetun generaattorivirran, maavirran tai verkkovirran hallinnassa. Quattro on erittäin tehokas akkulaturi. Se vetää siksi paljon virtaa generaattorista tai maaliitännästä (16 A per 5 kVA Quattro 230 VAC:lla). Virranrajoitus voidaan asettaa jokaiselle AC-tulolle. Quattro ottaa tällöin huomioon muut AC-kuormat ja käyttää mahdollisen ylimääräisen virran lataukseen, mikä estää generaattorin tai maavirran ylikuormittumisen.
PowerControl - rajoitetun generaattorivirran, maavirran tai verkkovirran hallinnassa.
Quattro on erittäin tehokas akkulaturi. Se vetää siksi paljon virtaa generaattorista tai maaliitännästä (16 A per 5 kVA Quattro 230 VAC:lla). Virranrajoitus voidaan asettaa jokaiselle AC-tulolle. Quattro ottaa tällöin huomioon muut AC-kuormat ja käyttää mahdollisen ylimääräisen virran lataukseen, mikä estää generaattorin tai maavirran ylikuormittumisen.