VICTRON ENERGY PIN242300000, Phoenix Inverter Smart er en effektiv og pålidelig inverter på 12/1600, 230V.
Del
Artikelnummer: PIN242300000
EAN: 8719076047377
Leverandør: Victron Energy
VICTRON ENERGY PIN242300000, Phoenix Inverter Smart er en effektiv og pålidelig inverter på 24/3000, 230V. Den bygger på vores gennemprøvede og felttestede Phoenix-inverterplatform og har nu et nyt slankere design og et komplet metalhus. Modellerne fås i 1600 VA, 2000 VA og 3000 VA til 12, 24 eller 48 V-systemer. Det er kraftigt nok til at forsyne de mest almindelige plug-in-enheder i din bil, båd, campingvogn eller hjemme. En toroidal transformer giver høj effektkapacitet ved stigninger, stabil spænding, frekvens og sinusbølge af høj kvalitet.
Indbygget Bluetooth, fuldt konfigurerbar med en tablet eller smartphone
  • Alarm for lav batterispænding
  • Nedlukning ved lav batterispænding og genstartsniveau
  • Dynamisk nedlukning: belastningsafhængigt nedlukningsniveau
  • Udgangsspænding: 210 - 245V
  • Frekvens: 50 Hz eller 60 Hz