Del
Varenummer: SKY024035000
EAN: 8719076051985
Leverandør: Victron Energy
Skylla-IP65 (1+1): to utganger for lading av 2 batteribanker
Skylla-IP65 (+1) er utstyrt med 2 isolerte utganger. Den andre utgangen, som er begrenset til cirka 3 A og som har en noe lavere utgangsspenning, er beregnet for å lade opp et startbatteri.
Skylla-IP65 (3): tre fulle utganger for lading av 3 batteribanker
Skylla-IP65 (3) er utstyrt med 3 isolerte utganger. Alle utganger leverer full merkestrøm.
IP65-beskyttelse
LCD-display
CAN-bus-grensesnitt (NMEA2000)
Synkronisert parallell drift
Riktig mengde lading for et blysyrebatteri: Variabel absorpsjonstid
Forhindre skader på grunn av for høy gassing: BatterySafe-modus
Mindre vedlikehold og aldring når batteriet ikke brukes: Lagringsmodus
Lagringsmodusen aktiveres alltid når batteriet ikke har vært utsatt for utladning i 24 timer. I lagringsmodus reduseres floatspenningen til 2,2 V/celle (26,4 V for 24 V-batterier) for å minimere gassing og korrosjon av de positive elektrodeplatene. En gang i uken heves spenningen tilbake til absorpsjonsnivået for å «oppdatere» batteriet. Denne funksjonen forhindrer stratifisering av elektrolytten og sulfatering, en av hovedårsakene til for tidlige batterifeil.