Jaa
Tuotenumero: SCC075015060R
EAN: 8719076040804
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY SCC075015060R on aurinkopaneelilaturi, joka kerää energiaa aurinkopaneeleistasi ja varastoi sen akkuihisi. Uusimmalla ja nopeimmalla tekniikalla SmartSolar maksimoi energiankeruun ja siirtää sen älykkäästi lataamaan akun täyteen mahdollisimman lyhyessä ajassa. SmartSolar ylläpitää akun kuntoa ja pidentää sen käyttöikää. Jos säädin on esimerkiksi nimeltään MPPT 75/10, se tarkoittaa, että säädin kestää jopa 75 V:n tulojännitteen (mikä tarkoittaa jopa kolmea aurinkopaneelia sarjassa) ja enintään 10 A:n virran aurinkokennoista (145 W 12 V:lle).
Bluetooth Smart sisäänrakennettu
VE.Direct
Erittäin nopea Maximum Power Point Tracking (MPPT)
Kuormituslähtö
Akun liiallinen purkautuminen voidaan estää kytkemällä kaikki kuormat kuormituslähtöön. Kuormituslähtö irrottaa kuorman, kun akku on purkautunut esiasetettuun jännitteeseen. (48 V malli: liitäntä releellä). Vaihtoehtoisesti voidaan valita älykäs akunhallinta-algoritmi: katso akun käyttöikä. Kuormituslähtö on oikosulkusuojattu.