VICTRON ENERGY CYR010120011 on älykäs jänniteohjattu erotusrele (akkuyhdistin).
Jaa
Tuotenumero: CYR010120011
EAN: 8719076022138
Manufacturer: Victron Energy
Pitkät pultit
Cyrix 12/24-120:ssa on 13 mm pultti (M6) ja Cyrix 12/24-230:ssa on 16 mm pultti (M8). Tämä mahdollistaa useamman kuin yhden virtakaapelin liittämisen.
Ylikuumenemissuoja
Ei jännitehäviötä
Käynnistysakun priorisointi
Kaksisuuntainen jännitteentunnistus
Cyrix tunnistaa jännitteen molemmista akuista. Se voi siksi kytkeä ne yhteen myös, jos esimerkiksi kulutusakkua ladataan laturilla. Cyrix-ct 12/34:ssä on kaksoisvirtalähde. Siksi se kytkeytyy päälle, jos toisen akun jännite on liian alhainen laitteen ohjaamiseen. Tahattoman käytön estämiseksi Cyrix-ct ei kytkeydy, jos jännite on alle 2V (12V-akut) tai 4V (24V-akut).