Del
Varenummer: BAM010700000R
EAN: 8719076020073
Leverandør: Victron Energy
Enkel å installere
Veldig lavt strømforbruk fra batteriet
Strømforbruk: 0.7 Ah per måned (1 mA) @12 V og 0.6 Ah per måned (0.8 mA) @ 24 V Spesielt litiumionbatterier mister i prinsippet all kapasitet når de lades ut til avstengning på grunn av lav spenning. Etter avstengning på grunn av lav spenning har et litiumionbatteri en kapasitetsreserve på ca. 1 Ah per 100 Ah batterikapasitet igjen. Batteriet vil bli skadet hvis den gjenværende kapasitetsreserven trekkes ut av batteriet. En reststrøm på for eksempel 10 mA kan skade et 200 Ah batteri hvis systemet blir stående i utladet tilstand i lengre tid enn 8 dager.
Funksjoner
  • Batterispenning, strømstyrke, amp-timer, forbruk og ladetilstand
  • Gjenværende tid ved aktuell utladningshastighet
  • Programmerbare visuelle alarmer og lydalarmer
  • 500 amp hurtigkoblet shunt og tilkoblingssett
  • Shunt med kapasitet opp til 10.000 amp er tilgjengelig
  • VE.Direct kommunikasjonsport
  • Bredt spenningsområde 6,5 – 95 V
  • Strømmåling med høyoppløst gjengivelse. 10 mA (0,01A)
  • Lavt strømforbruk: 2,9 Ah per måned (4 mA) @12V og 2,2 Ah per måned (3mA) @ 24V