Jaa
Tuotenumero: ORI241224120
EAN: 8719076046080
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY ORI241224120, Orion-Tr Smart DC-DC-laturi on ammattimainen DC-DC-mukautuva 3-vaiheinen laturi, jossa on sisäänrakennettu Bluetooth, 24/12-20A ja 240W. Käytettäväksi ajoneuvojen tai veneiden kaksoisakkujärjestelmissä, joissa (älykästä) generaattoria ja käynnistysakkua käytetään huoltoakun lataamiseen. Laitetta voidaan valvoa ja ohjelmoida Bluetoothin kautta, ja sitä voidaan ohjata kauko-ohjattavalla päälle/pois-kytkimellä, ja siinä on moottori, joka käyttää tunnistusmekanismia. Orion Tr-smart-latureita voidaan käyttää 12 V tai 24 V järjestelmissä, ja ne soveltuvat sekä lyijyhappo- että litiumakuille. Mallit ovat saatavilla jopa 400 W teholla, ja rajoittamaton määrä yksiköitä voidaan kytkeä rinnakkain lähtötehon lisäämiseksi. Soveltuu korkeisiin lämpötiloihin jopa 55 °C asti kokonaisnimellisteholla jopa 40 °C.