VICTRON ENERGY SDTG2400801, SKYLLA-TG on sarja akkulatureita, joissa on kaksi täyden tehon lähtöä ja yksi 4 A lähtö.
Jaa
Tuotenumero: SDTG2400801
EAN: 8719076025771
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY SDTG2400801, SKYLLA-TG on sarja akkulatureita, joissa on kaksi täyden tehon lähtöä ja yksi 4 A lähtö. Latausjännite voidaan säätää tarkasti mihin tahansa akkujärjestelmään. Laturi saa virtaa 230 V jännitteellä 50/60 Hz taajuudella. Latausjännite voidaan mitata suoraan akun navoista kaapeleiden jännitehäviön kompensoimiseksi. Ulkoinen anturi mahdollistaa akun lämpötilan mittaamisen ja kompensoi latausjännitettä sen mukaisesti.
Saatavana 24V tai 48V, 1-vaiheisena tai 3-vaiheisena.
Voidaan käyttää virtalähteenä
Kaksi lähtöä 2 akkuryhmälle (vain 24 V mallit)
TG-laturissa on kaksi toisistaan eristettyä lähtöä. Toinen lähtö, joka on tarkoitettu käynnistysakun lataamiseen, on rajoitettu noin 4 A:iin ja sen lähtöjännite on hieman alhaisempi – se on tarkoitettu ylläpitolataukseen.