Del
Varenummer: ORI242428120
EAN: 8719076046097
Leverandør: Victron Energy
VICTRON ENERGY ORI242428120, Orion-Tr Smart DC til DC-lader er en profesjonell DC til DC-adaptiv 3-trinns-lader med innebygd Bluetooth, 24/12-20A og 240W. For bruk i doble batterisystemer i kjøretøy eller på båter der (smart) generator og startbatteri brukes til å lade servicebatteriet. Enheten kan overvåkes og programmeres via Bluetooth og kan styres via en fjernstyrt på/av-bryter og har en motor som bruker en deteksjonsmekanisme. Orion Tr-smart-lader kan brukes i 12 V- eller 24 V-systemer og er egnet for både blysyre og litiumbatterier. Modeller er tilgjengelige opp til 400 W og ubegrensede multiple enheter kan kobles parallelt for å øke utgangseffekten. Egnet for høye temperaturer opp til 55 °C med en total nominell effekt opp til 40 °C.