Jaa
Tuotenumero: ORI122436120
EAN: 8719076047704
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY ORI122436120, Orion-Tr Smart DC-DC-laturi on ammattimainen DC-DC-mukautuva 3-vaiheinen laturi sisäänrakennetulla Bluetoothilla, 12/24-15A ja 360W. Käytettäväksi kaksoisakkujärjestelmissä ajoneuvoissa tai veneissä, joissa (älykäs) generaattori ja käynnistysakku lataavat huoltoakkua. Laitetta voidaan valvoa ja ohjelmoida Bluetoothin kautta, ja sitä voidaan ohjata kauko-ohjattavalla on/off-kytkimellä, ja siinä on moottori, joka käyttää tunnistusmekanismia. Orion Tr-smart-latureita voidaan käyttää 12 V tai 24 V järjestelmissä ja ne soveltuvat sekä lyijyhappo- että litiumakuille. Malleja on saatavana jopa 400 W asti, ja rajoittamaton määrä yksiköitä voidaan kytkeä rinnakkain lähtötehon lisäämiseksi. Soveltuu korkeisiin lämpötiloihin jopa 55 °C asti kokonaisnimellisteholla jopa 40 °C.