Victron Energy - VBB160080010, is a Busbar 600A with 8 connections.
Share
Article number: VBB160080010
EAN: 8719076052234
Manufacturer: Victron Energy
Available models:
  • 150 A/ 70 V - 4 high-current connections
  • 150 A/ 70 V - 6 high-current connections
  • 250 A/ 70 V - 4 high-current connections
  • 600 A/ 70 V - 4 high-current connections and 8 low-current connections
  • 600 A/ 70 V - 8 high-current connections and 8 low-current connections