VICTRON ENERGY CCH012040000, Centaur batterioplader 12V/40A 3 udgange.
Del
Artikelnummer: CCH012040000
EAN: 8719076021490
Leverandør: Victron Energy
VICTRON ENERGY CCH012040000, Centaur batterioplader 12V/40A 3 udgange. CENTAUR-SERIEN fra Victron Energy er designet til at være et ægte verdensomspændende produkt. Specifikationerne for ind-/udgang samt overensstemmelse med universelle bestemmelser er hjørnestenene i dette nye sortiment fra den etablerede hollandske Manufacturer. Designet til at overholde kravene for både CE for Europa og UL for USA, omfatter Centaur modelprogrammet egenskaber som autoregulering til forsyningsspændingen, der dækker 90-265 VAC 50/60 Hz, hvilket betyder, at de kan bruges overalt i verden.
Programmet omfatter 12V og 24V modeller fra 16A op til 100A. Det faktum, at det samme produkt er egnet til enhver båd, uanset marked eller hvor båden skal hen, er en stor fordel for både bådbyggeren og bådejeren. Bevidstheden om prisfølsomheden på dette konkurrenceprægede marked betyder, at et enkelt modelprogram for alle markeder giver konkurrencedygtige priser. Uden at kompromittere Victron Energys Brandkvaliteter er dette program omfattende, konkurrencedygtigt og kompatibelt, uanset hvor i verden det måtte blive brugt.
Kvalitet uden kompromiser
Universelt indgangsspændingsområde: 90 til 265 Volt
Alle modeller fungerer med indgangsspænding mellem 90 og 165 volt, 50 Hz eller 60 Hz uden at der skal foretages nogen indstillinger.