Jaa
Tuotenumero: PMP122300001
EAN: 8719076045151
Manufacturer: Victron Energy
Kaksi AC-lähtöä
Käytännössä rajoittamaton virta rinnakkaiskäytön ansiosta
Jopa 6 Multi-yksikköä voi toimia rinnakkain suuremman lähtötehon saavuttamiseksi. Esimerkiksi kuusi 24/5000/120-yksikköä tuottaa 25 kW / 30 kVA lähtötehon ja 720 A latauskapasiteetin.
Kolmivaihekapasiteetti
Rinnakkaisliitännän lisäksi kolme saman mallin yksikköä voidaan konfiguroida kolmivaihelähdölle. Mutta se ei ole kaikki: jopa 6 kolmen yksikön sarjaa voidaan kytkeä rinnakkain suureksi 75 kW / 90 kVA invertteriksi ja yli 2 000 A latauskapasiteetilla.
PowerControl – Rajoitetun generaattori-, maa- tai verkkovirran hallinta
MultiPlus on erittäin tehokas akkulaturi. Se kuluttaa siksi paljon virtaa generaattorista tai maavirrasta (lähes 10 A per 5 kVa Multi 230 VAC:lla). Multi Control Panelilla voidaan asettaa generaattorin tai maavirran maksimivirta. MultiPlus ottaa sitten huomioon muut AC-kuormat ja käyttää mahdollisen lisävirran lataukseen, mikä estää generaattorin tai maavirran ylikuormittumisen.