VICTRON ENERGY SDTG4800501, SKYLLA-TG on akkulaturisarja, jossa on kaksi täyden tehon lähtöä ja yksi 4 A:n lähtö.
Jaa
Tuotenumero: SDTG4800501
EAN: 8719076025818
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY SDTG4800501, SKYLLA-TG on akkulaturisarja, jossa on kaksi täystehoista lähtöä ja yksi 4 A:n lähtö. Latausjännite voidaan mukauttaa tarkasti mihin tahansa akkujärjestelmään. Laturi saa virtaa 230 V:n jännitteellä 50/60 Hz:n taajuudella. Latausjännite voidaan mitata suoraan akun navoista kaapeleiden jännitehäviön kompensoimiseksi. Ulkoinen anturi mahdollistaa akun lämpötilan mittaamisen ja kompensoi latausjännitettä sen mukaisesti.
Saatavana 24V tai 48V, 1-vaiheisena tai 3-vaiheisena versiona.
Täydelliset akkulaturit kaikentyyppisille akuille
Ohjattu lataus
Voidaan käyttää virtalähteenä
Kaksi lähtöä kahdelle akkuryhmälle (vain 24 V -mallit)
TG-laturissa on kaksi toisistaan eristettyä lähtöä. Toinen lähtö, joka on tarkoitettu käynnistysakun lataamiseen, on rajoitettu noin 4 A:iin ja sen lähtöjännite on hieman alhaisempi - se on tarkoitettu ylläpitolataukseen.