VICTRON ENERGY BPC240813006, on vesitiivis Blue Smart IP67 -laturi 24V/8A, joka on uusi ammattimainen akkulaturi sisäänrakennetulla Bluetoothilla.
Jaa
Tuotenumero: BPC240813006
EAN: 8719076038276
Manufacturer: Victron Energy
VICTRON ENERGY BPC240813006, on vesitiivis Blue Smart IP67 -laturi 24V/8A, joka on uusi ammattimainen akkulaturi sisäänrakennetulla Bluetoothilla. Vesitiivistä Blue Smart IP67 -laturia voidaan käyttää työpajasi laitteissa ja moottoriajoneuvoissa, kuten (klassikko)autoissa, moottoripyörissä, veneissä, matkailuautoissa ja asuntovaunuissa. Seitsemänvaiheinen latausalgoritmi saa akusta parhaan hyödyn. Laturi antaa akulle sen tarvitseman virran, ylläpitää sen kuntoa ja varmistaa paremman suorituskyvyn ja pidemmän käyttöiän. Toisin kuin muut Brands, vesitiivis Blue Smart IP67 -laturi yrittää ladata täysin tyhjentyneet akut pakottamalla niihin alhaisen virran. Tämän jälkeen normaali lataus jatkuu heti, kun akun navoissa on riittävä jännite.
Bluetooth Smart -yhteensopiva
Täysin kapseloitu: vesitiivis, iskunkestävä ja kipinäsuojattu
Tehokkain koskaan!
Mukautuva 5-vaiheinen latausalgoritmi: bulk- absorptio - kunnossapito - float - säilytys
Säilytystila: Vähemmän huoltoa ja ikääntymistä, kun akkua ei käytetä:
Säilytystila aktivoituu aina, kun akkua ei ole purettu 24 tuntiin. Säilytystilassa ylläpitolatausjännite alennetaan 2,2 V/kenno (13,2 V 12 V:n akuille) kaasutuksen ja positiivisten elektrodilevyjen korroosion minimoimiseksi. Kerran viikossa jännite nostetaan takaisin absorptiotasolle akun "tasaamiseksi". Tämä toiminto estää elektrolyytin kerrostumisen ja sulfatoitumisen, jotka ovat yksi ennenaikaisten akkuvikojen pääsyistä.