VICTRON ENERGY PIN482300000, Phoenix Inverter Smart er en effektiv og pålidelig inverter på 12/1600, 230V.
Del
Artikelnummer: PIN482300000
EAN: 8719076047384
Leverandør: Victron Energy
VICTRON ENERGY PIN482300000, Phoenix Inverter Smart er en effektiv og pålidelig inverter på 12/1600, 230V. Den bygger på vores gennemprøvede Phoenix-inverterplatform og har nu et nyt slankere design og et komplet metalhus. Modellerne fås i 1600 VA, 2000 VA og 3000 VA til 12, 24 eller 48 V-systemer. Den er kraftig nok til at forsyne de mest almindelige stikbare enheder i din bil, båd, campingvogn eller derhjemme. En toroidal transformer giver høj effektkapacitet ved stigninger, stabil spænding, frekvens og sinusbølge af høj kvalitet.
Indbygget Bluetooth, fuldt konfigurerbar med en tablet eller smartphone
  • Alarm for lav batterispænding
  • Afbrydelse ved lav batterispænding og genstartsniveau
  • Dynamisk afbrydelse: belastningsafhængigt afbrydelsesniveau
  • Udgangsspænding: 210 - 245V
  • Frekvens: 50 Hz eller 60 Hz